BAYO.S nastavitelné zemní vruty

Nastavitelné zemní vruty BAYO.S Nastavitelné zemní vruty BAYO.S Nastavitelné zemní vruty BAYO.S
Zemní základové vruty BAYO.S

Novinka pro rok 2014. K založení stavby zemními vruty vám stačí přesně zaměřit polohu a zavrtat vruty do země. Instalační kříž nebo roksor vám pomohou, aby byla instalace vrutů pohodlná a přesná. (instalační otvor pro roksor májí pouze patky "C" - zemní vrut a prodloužení nemají tento otvor a montáž je možná pouze instalačním křížem).

Postavit plot nebo terasu během víkendu zvládnete i vy. Určíte si umístění branky nebo brány, zaměříte vzdálenosti sloupků a zavrtáte zemní vruty. Jde to rychle, usazení jednoho plotového sloupku trvá pouhých 5 minut.

Stabilní řešení vyrovnávající každý terén. Zapomeňte na převážení hlíny z jedné strany zahrady na druhou. I členitý terén může být krásný a přitom užitný. Pomocí nastavitelných zemních vrutů vytvoříte rovinu, která se stane stabilním základem každé stavby.

I v kopcovitém terénu můžete vytvořit vodorovnou plochu elegantním a nenáročným způsobem. Zemní vruty se svou délkou přizpůsobí každému místu, vyrovnají rozdíly v terénu a vytvoří rovinu přesně tam, kde si chcete vybudovat třeba prostornou terasu s pergolou.

Unikátní nastavitelné bajonetové řešení

Když základy potřebujete umístit do větší hloubky, nebo chcete pomocí zemních vrutů vyrovnat terén do výšky, použijte bajonetové zemní vruty. Nastavitelná délka zemního vrutu je chytrým řešením. Praktickým bonusem je snadná manipulace s materiálem a vysoká variabilita tohoto řešení.

Přizpůsobte si systém zemních kotev podle svých vlastních potřeb. Bajonetovým spojem snadno nastavte délku vrutu a pokračujte v zavrtávání do požadované hloubky. Ukotvení pergoly, nového zábradlí a dalších staveb bude hračkou i v těžko dostupných místech. A rozhodnete-li se změnit typ osazení, jednoduše vyměníte koncovou patku.

STARÝ VS. NOVÝ TVAR VRUTU - Březen 2016

Protože neustále inovujeme, máme pro Vás vylepšené "bajosy" - zemní vruty 500 mm a 600 mm. Tělo vrutů je mohutnější a tím pádem má lepší únosnost na tlak i na boční tah. Zvýšila se také plocha závitu. Cena zůstává stejná :)
-     lepší únosnost/zatížení vrutu až o 20%
-     větší zhutnění zeminy při instalaci vrutu
-     větší plocha závitu

Sortiment zemní vrutů BAYO.S - zemní vruty, prodloužení a patky

- vruty 50 a 60cm. Obecně platí, že základní vruty (A) použijete zejména u staveb plotů,
zábradlí, sušáků, slunečníků.
- prodloužení 25cm, a nebo 50cm využijete hlavně na místech s měkkou zeminou, kde nestačí vrtatjen 60cm do země, a nebo svažitém terénu, který tak můžete vyrovnat.
- koncové patky pro usazení různých typů konstrukcí. Koncové patky jsou určeny k usazení konstrukcí z trubek, trámů, desek a jiných profilů.


Zemní vrut 500mm Zemní základový vrut nahrazuje beton. Zašroubujete svisle do země do patřičné hloubky a pomocí patky, prodloužení nebo trubky propojujete základ – vrut s další stavbou.

Nosnost cca 300 kg na bod – vrut.
stáhnout technický list

Zemní vrut 600mm
S délkou vrutu, jeho hlubším zavrtáním do země výrazně stoupá únosnost vrutu. Výškový rozdíl mezi vruty může také kompenzovat drobné terénní nerovnosti

Nosnost cca 350 kg na bod – vrut.
stáhnout technický list

Prodloužení 250mm Prodloužení umožní zavrtání vruty od větší hloubky, výrazně se tak zvýší nosnost vrutu o cca 300 kg na bod nebo umožní kompenzovat terénní nerovnosti , ...
stáhnout technický list

Prodloužení 500mm Prodloužení umožní zavrtání vruty od větší hloubky, výrazně se tak zvýší nosnost vrutu o cca 500 kg na bod nebo umožní kompenzovat terénní nerovnosti , ...
stáhnout technický list


Patka U Ideální pro upevnění svislých sloupků, přístřešky, pergoly, krytá stání, ...

Vnitřní rozměr U patky:
- 70mm, 80mm, 90mm, 100mm a 120mm


Patka L 70 mm Na místa kde U patka nelze použít - a nebo je potřeba umístit jiný profil


Patka T Svislý trámek stačí proříznout, nasadit na patku a provrtat předem naznačené montážní otvory. Prostrčit dlouhý šroub nebo závitovou tyč a před podložky dotáhnout. Dřevěný trámek je pevně ukotven nad zemí, vydrží a železná patka není téměř vidět. Velmi elegantní je řez zakrýt silikonovým tmelem barvy dřeva a ke stahování použít nerezové kloboukové matky. Dřevěné ploty, pergoly, altány a zejména dětské sestavy.

Patka šestihran M12 6 otvoru průměru 10 mm a jeden centrální závit M12 pro kotvení zejména ocelových prvků s odpovídající přírubou

Patka závit M12 Kotvení pomocí závitové tyče nebo šroubu M12

Patka 3x závit M8 Do patky zasunete trubku max. průměru 60 mm a zajistíte 3 šrouby M8.

Víko na vrut - UNI Vodorovné kotvení dřevěných trámků, desek atd. Víko UNI nasadíte na vrut, na víko položíte trámek a zajistíte. Terasy, zahradní domky atd.

Víko na trubku 48,5mm Kotvení vodorovných dřevěných konstrukcí, do sestavy vrut, trubka 48,5 mm libovolné délky a víko. Řešení pro velké terénní nerovnosti.

Pevný vrut 750 mm s patkou U 80 mm Kompletní pevný vrut, který se montuje BAYO.S ručním klíčem. Na tento vrut se nepoužívají už žádné prodloužení ani patky.
Pevný vrut 750 mm s patkou U 100 mm Kompletní pevný vrut, který se montuje BAYO.S ručním klíčem. Na tento vrut se nepoužívají už žádné prodloužení ani patky.

Instalační kříž SET K zašroubování vrutu do země a vrutu nastaveného prodloužením s bayonetovým závitemZašroubováním vrutu BAYO.S přes 500 mm vzrůstá únosnost vrutu cca o 100 kg (0,1 kN) na každých 100 mm hloubky. Záleží na únosnosti zeminy!

Spojovací zámky BAYO.S zemního vrutu jsou konstruovány na maximální zatížení v krutu 1.200Nm.
Při překonání této hodnoty může dojít k poškození zámku.

Názorná ukázka použití zemních vrutu BAYO.S a vliv na nosnost

Zatížitelnost zemního vrutu v kolmém směru:                                                 Kompenzace terénní nerovnosti:

300 Kg

vrut 500

350 Kg

vrut 600

750 kg

vrut 600 +
prodloužení 250
1300 kg

vrut 600 +
prodloužení 500
350 Kg

Nosnost se počítá pouze z hloubky zavrtání vrutu v zemi.Ukázky použití


Montážní návod

Spojovací zámky BAYO.S zemního vrutu jsou konstruovány na maximální zatížení v krutu 1.200 Nm. Při překonání této hodnoty může dojít k poškození zámku.

Připravte si pomůcky Instalační kříž a zatloukací kolík Kladivo Ochranné pracovní pomůcky * (pro instalaci pomocí roksoru musíte použít patku "C" zemní vrut, ani prodloužení nemají montážní otvor pro roksor)

Všechny body označené pro instalaci zemních vrutů musí být testovány pro možné překážky, jako jsou podzemní kabely, potrubí a stavební konstrukce. Stavební výkres, nebo plány kabelů/potrubí musí být zkontrolovány. Pro optimální přípravu stavby se doporučuje zkontrolovat potřebné plány a použít zařízení kabelové/potrubní detekce. Veškeré změny provedené v zemi po proběhlém geologickém průzkumu, např. zemní práce, zavážka, mohou vyžadovat nový průzkum. Přirozeně se vyskytující změny v zemi, jako je pokles země, sesuv půdy, záplavy či zemětřesení povede ke zrušení všech záruk. Odpovědnost za škodu v důsledku nedostatečné či vadné strukturální analýzy je vyloučena. V případě bažinaté půdy, vysoké hladiny podzemní vody, změkčení terénu těžkým deštěm nebo záplavou způsobí, že zemní vruty nemohou být instalovány.

Nezávazná poptávka - ZDARMA a rádi Vám poradíme

Uvažujete o zemních základových vrutech? Chcete vypočítat cenu základů na zemních vrutech ? Nejste si jisti jak dlouhý vrut, jaký typ, s jakým zakončením – patkou má být atd.? Chcete znát cenu odborné montáže zemních vrutů, a nebo i celé stavby ?

Nezávazná poptávka - tlačítko

Stačí vyplnit jednoduchý dotazník a odeslat. A my Vás budeme v nejbližší možné době kontaktovat.


 - tlačítko


Použití zemních vrutů
Zemní základové vruty
Kontakty
Zahrada / volný čas
Ploty / vrata
Terasy / pergoly

Dřevostavby / montované domy
Haly / účelové stavby

Dopravní značení
Vlajkové stožáry
Městský mobilitář / veřejné stavby

Fotovoltaika

Zemní test únosnosti půdy

Výhody vrut x beton

Tabulka hodnot únosnosti vrutů Krinner, odpovídající betonové patky a cenové srovnání obou řešení.
Online objednávka zemních vrutů

Nezávazná poptávka, poradíme jaké zemní vruty zvolit a v případě zájmu naceníme i montáž

BAYO.S
Zemní vruty s bajonetovým závitem s možností napojení prodloužení a různých patek. Hobby stavby

více o zemních vrutech BAYO.S

KRINNER
Krinner Schraubfundamente GmbH je původcem technologie zakládání na zemních vrutech. Profesionální stavby

více o zemních vrutech KRINNER
ZEMNÍ ZÁKLADOVÉ VRUTY s.r.o.

Tomáš Jetmar
tel.: (+420) 721 515 988
e-mail: obchod@bezbetonu.cz

VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD, PORADENSTVÍ a MONTÁŽE

Prodejny a odběrná místa

Fotogalerie

Videogalerie

Obchodní podmínky

Mapa webu / rozcestník


  (+420) 721 515 988    obchod@bezbetonu.cz   Pardubice

Logo ZEMNÍ ZÁKLADOVÉ VRUTY s.r.o.
Copyright © 2012 - 2021  ZEMNÍ ZÁKLADOVÉ VRUTY s.r.o.